A A A

Uwaga na podróby!

29 sierpnia 2007, 12:45
Uwaga na podróby!

Microsoft ostrzega klientów przed podróbkami swoich produktów. Fałszywki wykonano z dużą starannością i trudno je odróżnić od oryginalnych programów. Z informacji, które napłynęły do Microsoftu, wynika, że fałszerze rozprowadzają podrobione kopie Windows XP w wersji OEM (dołączane do nowo zakupionych komputerów), pakietu biurowego Office i Windows 98. Przedstawiciele firmy przypominają klientom, że do każdej kopii oryginalnego oprogramowania – nawet w wersji OEM – powinna być dołączona płyta CD z softem, instrukcja i certyfikat autentyczności. Ten ostatni element (który zawiera klucz rejestracyjny produktu) musi być naklejony na okładce instrukcji.

Jeśli nabywca oprogramowania ma wątpliwości co do jego legalności, może zwrócić się do Microsoftu o bezpłatną ekspertyzę. Jeśli kopia zostanie rozpoznana jako fałszywa, producent dostarczy użytkownikowi jedną kopię oryginalnego programu. Usługa ta obejmuje jedynie produkty zakupione do 6 miesięcy przed ekspertyzą. Więcej na temat usługi można przeczytać tu

Źródło: Microsoft


Maciej Płochocki PCF
Ocena:
Oceń:
Komentarze (3)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
ziutek52
opera
4 marca 2008, 00:00
Piracki XP
Nie warto mieć pirata.Kupiłem kopię oryginalnego oprogramowania Xp sp2 z certyfikatem autentyczności i mam świety spokój.
zgłoś do moderacji »
avatar
piotrb1
opera
31 sierpnia 2007, 10:26
No to można zaoszczędzić
Można kupić jakiegoś pirackiego Windowsa za 15 zł na stadionie X-lecia, dać do Microsoftu, a oni dadzą legalne oprogramowanie, które kosztuje 300 zł...
zgłoś do moderacji »
Manequin 89
Manequin 89
opera
29 sierpnia 2007, 15:50
Ciekawe...
Czy te podróbki są tak samo zabugowane jak oryginały? :) A może ktoś po prostu wypuścił lepsze, sprawnie działające wersje, a MałyMiękki mu zazdrości ;)
zgłoś do moderacji »
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto