A A A

Uwaga na szkodliwe SMS-y

8 marca 2016, 07:05
Od kilku dni wielu użytkowników sieci komórkowych dostaje SMS-y obiecujące „darmowe” wysyłanie wiadomości tekstowych. Niestety takie usługi mogą okazać się bardzo kosztowne.
Uwaga na szkodliwe SMS-y

Pisaliśmy o podobnych kwestiach wielokrotnie, ale zawsze warto przypomnieć - uważajcie na rzekomo promocyjne SMS-y od nieznanych usługodawców. Od jakiegoś czasu użytkownicy różnych sieci komórkowych dostają SMS od sms-za-darmo.pl z obietnicą "darmowych smsów do wszystkich". W tym samej wiadomości czytamy jednak, że usługa kosztuje 2,46 zł za dobę.

Z pewnością znajdą się użytkownicy, którzy nie doczytają SMS-a do końca i odpowiedzą na taką korespondencję. Będzie to ich drogo kosztowało - 68,88 zł co 4 tygodnie. Wypowiedzenie takiej usługi nie zawsze jest łatwe, czasami napisanie SMS-a o treści "Stop" na dany numer może nie wystarczyć. Wtedy pozostaje kontaktować się z operatorem lub z samym usługodawcą.

Standardowo, apelujemy o rozsądek w tego typu sprawach.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (2)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
koniu
koniu
11 marca 2016, 15:09
Eee a pomarańczowy operator siedzi cicho i nie blokuje tego typu syfu, poza tym najbardziej ciekawi mnie jak zdobyli mój numer skoro nie wyraziłem zgody na przetwarzanie moich danym osobowych u operatora i nie biorę również udziału w żadnych zabawach sms. Przypadek nie sądzę co nie Orange ?
avatar
kamykulanka22
8 marca 2016, 10:04
teraz to nawet strach emaili odbierać bo też otworzysz link i hakują Ci cały komputer
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto