A A A

Uwaga na wadliwe Radeony

3 sierpnia 2007, 15:13
Uwaga na wadliwe Radeony

Dwa dni temu informowaliśmy o błędzie w sterownikach do kart graficznych Nvidia z serii 8000. Okazuje się, że także AMD ma kłopoty ze swoimi produktami.

Problem dotyczy 20 - 30 tysięcy sztuk kart graficznych ATI Radeon HD 2400 i 2600. W BIOS-ie urządzeń znalazł się błąd, którego nie wykryto w procesie produkcyjnym. Nie do końca wiadomo, jak wpływa on na działanie urządzeń, ale usterkę można łatwo usunąć, wgrywając poprawną wersję BIOS-u. Oczywiście wiąże się to z koniecznością zwrócenia karty do producenta, gdyż własnoręczna modyfikacja urządzenia oznacza utratę gwarancji.

Wadliwe karty znalazły się zarówno w ofercie małych firm, jak i u znanych producentów, np. Asus, Gigabyte czy MSI. Ze wstępnych ustaleń wynika, że na razie niewielka część uszkodzonych urządzeń trafiała do klientów. Nadal znajdują się one w sprzedaży.

Źródło: DigiTimes


Maciej Płochocki PCF
Tagi: sprzęt
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Zmiany w mailingu YouTube'a
8 sierpnia 2020
Subskrybenci przestaną otrzymywać e-maile o zamieszczanych na kanałach YouTube'a nowościach.


Potrzebujesz dziennika? No to notuj
7 sierpnia 2020
Moleskine, firma znana z produkcji notesów, przygotowała internetowy dziennik, który łączy wiele innych przydatnych funkcji.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto