A A A

Uwaga na zmodyfikowane pliki audio

3 lutego 2009, 15:07
Firma ESET ostrzega, że wśród najczęstszych zagrożeń stycznia znalazł się WMA/TrojanDownloader.GetCodec.Gen. Trojan atakuje poprzez zmodyfikowane pliki audio, które wyświetlają komunikat informujący o braku niezbędnego kodeka.
Uwaga na zmodyfikowane pliki audio
Złośliwy program jest już przystosowywany do zbliżających się walentynek. Może dostać się do komputera wraz z kolekcją romantycznych utworów. Następnie kod konwertuje wszystkie pliki audio na komputerze swojej ofiary do formatu WMA i modyfikuje je w taki sposób, aby każda próba otwarcia dowolnego pliku audio generowała komunikat o potrzebie instalacji kodeka. Akceptacja komunikatu skutkuje pobraniem konia trojańskiego.

Firma ESET zwraca uwagę, że mimo zastosowania przez oszustów znanej sztuczki socjotechnicznej przekonującej do pobrania brakującego kodeka, nadal wiele osób daje się na nią nabrać. W styczniowym zestawieniu zagrożeń przygotowanych przez firmę ESET nadal najczęstszym zagrożeniem jest grupa złośliwych aplikacji przenoszonych za pośrednictwem pamięci podłączanych pod port USB.Źródło: ESET

Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto