A A A

VAIO Pro 11 i VAIO Pro 13 - konkurent MacBook Pro

5 czerwca 2013, 11:17
VAIO Pro 11 i VAIO Pro 13 - konkurent MacBook Pro

Sony zaprezentowało ultrabooki VAIO Pro 11 i VAIO Pro 13 działające na platformie Haswell Intela. Sprzęt pojawi się w Europie w czerwcu.

Produkty z serii VAIO Pro są wyposażone w ekrany o wielkości 29,4 cm (11,6") i 33,7 cm (13,3") i umożliwiają intuicyjną obsługę systemu Windows 8. Charakterystyczna, sześciokątna w przekroju obudowa jest wykonana z jednokierunkowego włókna węglowego. Pozwala to na zmniejszenie wagi komputera do 0,87 kg (VAIO Pro 11) / do 1,06 kg (VAIO Pro 13). Zapewnia także dodatkową wytrzymałość.

W serii VAIO Pro 11/13 zastosowano oferowane tylko przez Sony, oparte na technologii telewizorów BRAVIA wyświetlacze TRILUMINOS Display do urządzeń mobilnych, które znacznie poprawiają wygląd filmów, zdjęć i prezentacji oraz wierność barw na ekranie Full HD - jak twierdzi producent. Wygoda przy pisaniu to zasługa precyzyjnej klawiatury, lekko przechylanej do przodu po otwarciu pokrywy komputera. Duży skok klawiszy i znaczne odstępy między nimi przyczyniają się do ograniczenia liczby literówek. Atutem jest podświetlenie klawiatury, przydatne w ciemnych pomieszczeniach, samolocie itp.

Akumulator w modelu VAIO Pro 13 wystarcza na maksymalnie 8 godzin pracy, a w modelu VAIO Pro 11 — nawet na 11 godzin (informacje producenta). Tryb ClearAudio+ pozwala na wybór czterech ustawień brzmienia oraz na regulację korektora i innych efektów dźwiękowych.

Nowe modele Sony VAIO Pro pojawią się w Europie z końcem czerwca.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi: ultraboook
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto