A A A

VR dźwignie HTC z kolan

28 sierpnia 2017, 14:50
Kiedy HTC, firma znana z produkcji smartfonów, angażowała się ponad 2 lat temu w prace na wirtualną rzeczywistością, zaskoczyła konkurencję i komentatorów. Teraz VR może uratować tajwański koncern przed finansową katastrofą.
VR dźwignie HTC z kolan

Kondycja smartfonowej działalności HTC jest bardzo kiepska. Przed ostatnie 5 lat wartość firmy spadła o 75 proc., a jej aktualny udział w runku nie przekracza 2 proc. Ostatnie premiery smartfonów HTC - U11 i U Ultra - były co prawda udane, ale wyniki finansowe za drugi kwartał 2017 wykazały stratę w wysokości ponad 700 tys. USD.

Tymczasem na rynku VR, firma radzi sobie całkiem dobrze. Przygotowany przez zewnętrznych analityków plan ratunkowy, zakłada jako jeden ze scenariuszy, sprzedaż HTC Vive i użycie pozyskanych środków do ponownego zainwestowania w smartfony.


Maciej Płochocki PCF
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Morele.net ukarane za wyciek danych
19 września 2019
Popularny sklep będzie musiał zapłacić ogromną karę za uchybienia, które doprowadziły do wycieku danych 2,2 milionów klientów.


Facebook zaprezentował Portal TV
19 września 2019
Niewielkie urządzenie wyprodukowane przez koncern Zuckerberga ułatwia dostęp do usług streamingowych i pozwala przenieść wideorozmowy do salonu.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto