A A A

Vedia B6 - polski odtwarzacz mulimedialny zamiesza na rynku?

14 października 2009, 11:50
Vedia B6 - polski odtwarzacz mulimedialny zamiesza na rynku?

Polska firma Vedia zaprezentowała odtwarzacz multimedialny, który także został zaprojektowany w naszym kraju. B6 - bo tak nazywa się urządzenie, ma zamiar zamieszać na rynku i zainteresować potencjalnego nabywcę swoją funkcjonalnością.

Na początku wyjaśnimy skąd wzięła się nazwa odtwarzacza. Otóż B6 nawiązuje do...witaminy. "Niedobór witaminy B6 może powodować apatię, czy ogólne pogorszenie samopoczucia. Nowy odtwarzacz marki VEDIA jest propozycją aby nie popaść w multimedialną apatię" - informuje producent na swojej stronie internetowej.

Urządzenie wyróżnia się swoim wyglądem, za który odpowiedzialny był polski projektant Marcin Laskowski z grupy Melounge Design. Obudowa wykonana jest z plastiku, ale można także znaleźć aluminiowe wstawki.

VEDIA B6 obsługuje takie formaty jak: MP3, WMA, Ogg Vorbis, ASF a także bezstratne: FLAC, APE, WAV. Jakość brzmienia oraz poszczególne pasma będzie można regulować poprzez ustawienia equalizera (+/- 12). Chip FM nie tylko odbiera fale radiowe, ale także dane z systemu RDS. Stacje można wyszukiwać automatycznie lub edytować ich listę w specjalnym pliku INI poprzez komputer. Ważnym dodatkiem jest system polepszania basu i brzmienia - SRS WOW HD. Urządzenie wyposażone będzie w czytnik kart microSDHC (do 16GB).

VEDIA B6 posiada 2,4 - calowy kolorowy wyświetlacz, na którym można oglądać konwertowane filmy w formacie AVI,  a także pliki pobierane z serwisu YouTube.com, czyli format FLV. Odtwarzacz multimedialny poradzi sobie także z plikami graficznymi i zdjęciami w formatach JPG, GIF (także animowany) oraz BMP. B6 posiada funkcje zoom oraz obracania zdjęć. 

Na ekranie odtwarzacza prezentowane mogą być także pliki TXT z polskimi znakami. Użytkownik może dopasować kolor czcionki oraz kolor tła do własnych preferencji czytania. Może także ustawić czas po jakim strony same będą się zmieniać.

Urządzenie posiada rozbudowany system nagrywania.  Odtwarzacz zapisuje nagrywane pliki do formatu MP3 lub WMA w jednej z trzech wybranych jakości (92, 128 lub 192 kbps). B6 wyposażony jest także w port line-in z funkcją mic-in. Port ten pozwala na podłączenie zewnętrznego źródła dźwięku i nagrywanie sygnału np. przegranie starej kasety do cyfrowego formatu MP3. 

Kolejną funkcją jest „mic-in”. Pozwala ona nagrywać poprzez zewnętrznych mikrofon podłączony do B6. Dzięki tej funkcji możliwe jest podłączenie mikrofonu na dłuższym kablu.

Wraz z odtwarzaczem VEDIA klient otrzyma pełen zestaw akcesoriów. W pudełku znajdą się: kabel USB, kabel Line-in ładowarka USB, silikonowy futerał, słuchawki VEDIA SRS-300, zewnętrzny mikrofon, opaska na ramię oraz smycz.

W regularnej sprzedaży odtwarzacz dostępny będzie od 22 października w cenach: 4GB (za 299 zł), 8GB (za 359 zł) oraz 16GB (za 459 zł). 

Skrócona specyfikacja VEDIA B6:
• Czas pracy: 30 h (audio), 4 h (video)
• Wyświetlacz: 2,4” TFT LCD, 240x320 pix
• Obsługiwane formaty audio: MP3, WMA, Ogg Vorbis, FLAC, APE, AAC, WAV, ASF
• Funkcja wyświetlania okładek odtwarzanych utworów (album-art.)
• 8 predefiniownaych equazlierów + 2 equazliery użytkownika + SRS WOW HD
• Obsługiwane formaty video: AVI, FLV (320x240)
• Obsługiwane inne formaty: JPEG, BMP, GIF, TXT, LRC
• Moc wyjściowa: 25mW na kanał (16 Ohm)
• Wbudowany FM Transmiter z wyborem dowolnej częstotliwości
• Radio z odczytem danych RDS
• Czytnik kart microSD oraz microSDHC (do 16GB)
• Porty: Jack (3,5 mm), line-in (3,5 mm), USB 2.0
• Dwa wbudowane głośniki o mocy 1W każdy
• Nagrywania z: radia, z line-in, z mic-in, dyktafonu (do formatu MP3 lub WMA)
• Kalendarz, kalkulator, aktualna godzina, kasowanie plików


PC Format
Tagi: muzyka
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościTelewizor co 15 sekund
19 lutego 2019
W zeszłym roku połowę kupionych w Polsce telewizorów Samsung stanowiły modele Smart TV w rozdzielczości UHD (4K).

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto