A A A

Verizon i AT&T jednak opóźnią wdrożenie usług 5G

4 stycznia 2022, 14:00
Amerykańskie firmy telekomunikacyjne uległy presji administracji lotnictwa.
Verizon i AT&T jednak opóźnią wdrożenie usług 5G

Dwa tygodnie późnej

Jeszcze w niedzielę (2 stycznia) firmy AT&T oraz Verizon Communications utrzymywały, że nie opóźnią uruchomienia usług 5G w USA. Ich start był zaplanowany na 5 stycznia. Wcześniej obawy związane z tymi usługami zgłaszały środowiska lotnicze: Federalna Administracja Lotnictwa, przedstawiciele przemysłu i Stowarzyszenie Pilotów Linii Lotniczych.

Niepokój miało wzbudzać oddziaływanie systemów piątej generacji na elektronikę samolotową i tym samym bezpieczeństwo lotów.

Po rozmowach z Federalną Administracją Lotnictwa i przedstawicielami rządu obie firmy – Verizon Communications i AT&T – zgodziły się jednak na dwutygodniowe opóźnienie w uruchomieniu systemów w bezprzewodowym paśmie C.

fot. Bilal EL-Daou – Pixabay


Barbara Blaczkowska
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto