A A A

W Australii cybeprzestępczość wzrosła o 13 procent

15 września 2021, 09:50
Praca z domu podczas pandemii naraża na ataki online znacznie więcej osób.
W Australii cybeprzestępczość wzrosła o 13 procent

Strach wywołany pandemią to woda na młyn dla hakerów

Agencja Reutera poinformowała, że w ostatnim roku (od czerwca 2020 r. do czerwca 2021 r.)  jeden na cztery przypadki ataków hakerskich w Australii dotyczył infrastruktury krytycznej i usług. Andrew Hastie, zastępca ministra obrony australijskiego rządu, twierdzi, że hakerzy skupili się na osobach pracujących zdalnie i wykorzystali strach wywołany przez COVID-19, aby atakować osoby wrażliwe i służbę zdrowia. Ich celem jest kradzież pieniędzy i poufnych danych.

Australijskie Centrum Bezpieczeństwa Cybernetycznego otrzymywało średnio jeden raport o hakerskim ataku co osiem minut. Organizacja IDCare, wspierająca ofiary cybeprzestępczości oraz kradzieży danych, która współpracuje z organami regulacyjnymi, uważa podane dane za „wierzchołek góry lodowej", ponieważ wiele ofiar nie zgłosiło ataków władzom. W 2021 r. ID Care odnotowała 47-procentowy wzrost liczby skarg, w porównaniu do roku 2020, który sam w sobie był rekordowy.

fot. StartupStockPhotos – Pixabay


Katarzyna Bielińska
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto