A A A

W Chinach pojawił się pierwszy smartfon ZTE zgodny z 5G

5 sierpnia 2019, 18:10
ZTE Axon 10 to pierwszy sprzedawany w Państwie Środka smartfon zgodny z 5G.
W Chinach pojawił się pierwszy smartfon ZTE zgodny z 5G

Era łączności 5G coraz bliżej. Na razie technologia ta najprężniej rozwija się w Azji. Firma ZTE jako pierwsza w Chinach rozpocznie sprzedaż telefonu zgodnego z nowym standardem. Axon 10 ma ekran o rozdzielczości 1080p i przekątnej 6,47 cala. Na razie nie trafił jeszcze do innych krajów. Informację podał serwis The Verge na podstawie informacji opublikowanych przez agencję prasową Xinhua.

Pojawienie się w Państwie Środka telefonu pracującego w sieci 5G nie oznacza jeszcze upowszechnienia tego standardu. Na razie wciąż trwają testy, a nadajniki zaczną działać dopiero w październiku. Do końca 2019 roku China Mobile (największy operator w ChRL) planuje uruchomić sieć 5G w ponad 50 miastach. Licencje komercyjne zdobyło też dwóch innych operatorów – China Telecom oraz China Unicom, którzy niebawem uruchomią własne nadajniki.

Premiera smartfona ZTE oznacza wygraną walkę z konkurencją w postaci Huawei, który spóźnił się ze swoim aparatem Mate 20 X 5G. Prawdopodobnie firmie nie udało się zdobyć na czas odpowiednich pozwoleń. W podobnej sytuacji są też OnePlus i Oppo.

fot. ZTE


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto