A A A

W Iranie wprowadzono zakaz wydobywania kryptowalut

7 stycznia 2022, 10:00
Przez trzy miesiące nie wolno działać nawet legalnym kopalniom.
W Iranie wprowadzono zakaz wydobywania kryptowalut

Kwartał oddechu dla energetyki

Ze względu na zbyt duże zużycie energii elektrycznej władze Iranu wprowadziły na trzy miesiące zakaz wydobywania kryptowalut w zalegalizowanych kopalniach. Irańskie sieci elektroenergetyczne (Iran Grid Management Company, IGMC) spodziewają się, że w rezultacie zapotrzebowanie na moc spadnie o 209 MW.

Mostapha Rajani Mashhadi, dyrektor IGMC powiedział, że energia zaoszczędzona poprzez wyłączenie legalnych kopalń będzie przeznaczona dla irańskich odbiorców na okres zimowy.

W irańskiej sieci elektroenergetycznej pozostało jeszcze do odzyskania około 600 MW pobieranych przez nielegalne kopalnie. Władze zapowiedziały, że „niedługo się z nimi rozprawią".

W Iranie nie pierwszy raz pojawia się niedobór energii spowodowany działalnością wydobywców kryptowalut. Kraj także w maju 2021 roku wprowadził na cztery miesiące blokadę wydobycia cyfrowych aktywów.

fot. FarkhodVakhob9TJK9 – Pixabay


Piotr Bogucki
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto