A A A

W Salwadorze zapłacisz bitcoinami

7 czerwca 2021, 10:00
Będzie to pierwsze państwo na świecie, które wprowadzi bitcoina jako legalny środek płatniczy, obok dolara amerykańskiego.
W Salwadorze zapłacisz bitcoinami

W partnerstwie państwowo-prywatnym

Prezydent Salwadoru Nayib Bukele na wideokonferencji Bitcoin 2021 w Miami poinformował, że planuje wprowadzić przepisy, które sprawią, że bitcoin stanie się nowym i pełnoprawnym środkiem płatniczym.

Salwador oparty jest w dużej mierze na gospodarce gotówkowej – 70% mieszkańców kraju nie ma kont bankowych ani kart kredytowych. Przekazy pieniężne lub pieniądze wysyłane do domu przez emigrantów stanowią ponad 20% produktu krajowego brutto Salwadoru.

Aby zbudować nowy ekosystem finansowy z bitcoinem jako warstwą bazową, Bukele powołał zespół specjalistów od kryptowalut. Wdrożenie nowego środka płatności będzie możliwe dzięki partnerstwie z firmą Strike, zajmującą się portfelami cyfrowymi. W marcu 2021 r. Strike uruchomił w Salwadorze aplikację do płatności mobilnych, która szybko stała się najczęściej pobieranym programem w kraju.

fot. tom bark – Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto