A A A

W USA wciąż jeździ mało elektryków

6 grudnia 2021, 16:00
Pomimo starań rządu, w dziedzinie sprzedaży aut elektrycznych Stany Zjednoczone pozostają w tyle za resztą świata.
W USA wciąż jeździ mało elektryków

Mało realne cele

Według planów administracji USA, do końca 2030 roku pojazdy elektryczne mają stanowić 50 proc. samochodów sprzedawanych w Stanach Zjednoczonych. Oznacza to, że liczba nabywców te-samochodów do końca dekady musi osiągnąć 9 mln.

Jednak osiągnięcie tego celu jest bardzo wątpliwe. W tym roku pojazdy elektryczne w USA to 4 proc. sprzedaży, podczas gdy w Chinach jest to 9 proc., a w Europie – 14 proc.

Tempo wzrostu liczby nabywców elektryków w latach 2015–2020 wyniosło w Stanach Zjednoczonych 28 proc. rocznie, w Chinach 51 proc., a w Europie 41 proc.

W raporcie ING czytamy, że spowolniona sprzedaż bezemisyjnych aut w USA wynika z braku wsparcia rządu dla tego sektora, niskich cen benzyny i braków w infrastrukturze do ładowania e-pojazdów.

Margo Oge, była pracownica Agencji Ochrony Środowiska (EPA), w której nadzorowała regulację rynku pojazdów, powiedziała: „przyczyną tego stanu rzeczy jest (...) amerykańskie zapóźnienie w tej dziedzinie spowodowane przez poprzednią administrację; USA mogę jednak nadrobić zaległości poprzez prowadzenie odpowiedniej polityki".

fot. Pixaline – Pixabay


Piotr Bogucki
Tagi: technologie
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
restaumator
6 grudnia 2021, 16:34
Nawet USA są opóźnione w rozwoju. Tak jak polska.
Najnowsze aktualnościAlexa zamilkła w Europie
23 stycznia 2022
Usługa wirtualnego asystenta Amazona nieaktywna w Wielkiej Brytanii i na kontynencie europejskim.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto