A A A

W Hongkongu wzrasta zainteresowanie aplikacją Signal

10 lipca 2020, 08:40
Mieszkańcy zareagowali na uchwalone w Pekinie nowe prawo o bezpieczeństwie państwowym. Może ono ograniczyć ich autonomię.
W Hongkongu wzrasta zainteresowanie aplikacją Signal

Niepokojąca uchwała

Przekazanie Chinom Hongkongu w 1997 r. wiązało się z obietnicą, że Państwo Środka będzie szanowało autonomię Hongkongu przez kolejnych 50 lat. Zgodnie z warunkami tej umowy jego mieszkańcy powinni nadal cieszyć się większą wolnością niż mieszkańcy kontynentu do 2047 r. Ostatnia uchwała chińskiego rządu sugeruje jednak, że może się to zmienić. Pojawiają się obawy, że wprowadzone prawo podważy autonomię i wolność Hongkongu.

„The New York Times" donosi, że nowa uchwała daje chińskim służbom bezpieczeństwa więcej praw. Będą one mogły w Hongkongu aresztować, a nawet osadzać w więzieniu osoby krytykujące komunistyczny rząd.

 

Poszukują bezpiecznych aplikacji

Z raportu Blomberga wynika, że Signal, czyli bezpieczna aplikacja do czatowania, jest obecnie najczęściej pobieranym programem w Hongkongu. Zainteresowanie szyfrowanymi wiadomościami wzrosło kilka dni po tym, jak chiński rząd uchwalił nowe prawo bezpieczeństwa państwowego. Na znaczeniu zyskują tam bezpieczne technologie komunikacyjne.

Signal odpowiada potrzebom mieszkańców Hongkongu, ponieważ zapewnia kompleksowe szyfrowanie i minimalizuje gromadzenie danych przez użytkowników. Aplikacja została nawet uznana za bezpieczną przez Edwarda Snowdena.

fot. Tbit – Pixabay


Dominika Gorgosz
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Hakerzy zaatakowali media
31 lipca 2020
Od co najmniej 3 lat hakerzy włamują się do portali informacyjnych. Na celownik wzięli też media w Polsce.Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto