A A A

W koreańskich szołach chcą blokować telefony

22 marca 2014, 09:20
Korea Południowa pracuje nad projektem, który umożliwi szkołom - przy pomocy specjalnego oprogramowania - blokowanie smartfonów przynoszonych przez uczniów.
W koreańskich szołach chcą blokować telefony

iSmartKeeper to aplikacja, która ograniczy funkcjonalność smartfonów należących do koreańskich uczniów. Nauczyciele będą mogli np. zablokować wszystkie telefony na terenie szkoły (aktywne będą tylko połączenia alarmowe), umożliwić tylko dzwonienie lub dzwonienie i wysyłanie SMS-ów oraz zablokować poszczególne aplikacje. Przewiedziano też opcję dostępu tylko do wybranej aplikacji edukacyjnej.

Blokada może być aktywowana na czas trwania lekcji i zdejmowana podczas przerwy, a także uruchamiać się wyłącznie na terenie szkoły, kierując się przy tym wskazaniami GPS. Nauczyciele i rodzice będą też mogli zablokować smartfon w momencie, w którym uczeń powinien rozwiązywać zadanie domowe.

Aplikacja jest póki co dostępna wyłącznie dla urządzeń z systemem Android i była już testowana w 11 szkołach w Seulu i okolicznych miejscowościach. Trzy placówki odmówiły dalszego udziału w programie po tym, gdy okazało się, że uczniowie złamali zabezpieczenia aplikacji i odblokowali swoje smartfony. Jeden z uczniów zgłosił też problemy z funkcją lokalizacji, przez którą jego telefon pozostawał zablokowany przez wiele godzin po opuszczeniu szkoły. Pojawiły się też głosy krytykujące pomysł za zbytnią ingerencję w prawa uczniów.

Zdjęcie główne pochodzi ze źródła: ©123RF/PICSEL


Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
raxer
raxer
22 marca 2014, 10:46
Błędny tytuł-co to są "szoły "
Najnowsze aktualności

Discord nie tylko dla graczy
3 lipca 2020
Aplikacja rozpoczyna rebranding, który ma poszerzyć grono odbiorców, przede wszystkim spoza kręgu graczy.

Policja odszyfrowała przestępców
3 lipca 2020
Europejskie służby użyły złośliwego oprogramowania, by rozpracować bandytów. W Wielkiej Brytanii aresztowano prawie 750 osób.


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto