A A A

W październiku Firefox przegonił Internet Explorera 6

6 listopada 2009, 09:48
W październiku Firefox przegonił Internet Explorera 6

Przeglądarka Firefox za kilka dni będzie obchodzić pięciolecie swojego istnienia, ale jej twórcy już dzisiaj mają powody do radości. Otóż z ostatnich badań wynika, że w październiku Firefox był popularniejszy od Internet Explorera 6.

Mimo, iż w październiku najpopularniejszą przeglądarką na świecie był Internet Explorer, to jednak trzeba zaznaczyć, że w porównaniu do września zanotował spadek z 65,71 proc. do 64,64 proc., czyli o 1,07 punktu procentowego. Natomiast Firefox zanotował wzrost z 23,75 proc. do 24,07proc. Na dalszych pozycjach znalazły się: przeglądarka Safari - wzrost z 4,24 proc. do 4,42 proc., Chrome  - wzrost z 3,17 proc. do 3,58 proc. i Opera  - spadek z 2,19 proc. do 2,17 proc.

W październiku użytkownicy najczęściej korzystali z wersji przeglądarki Internet Explorer - 6,0 i należało do niej 23,30 proc. rynku. Tak więc została ona wyprzedzona przez Mozillę, jeśli weźmiemy pod uwagę łącznie wszystkie jej wersje.


Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto