A A A

W smartfonach z niższej półki będzie Android Go

23 lipca 2020, 13:00
Google chce wymusić używanie Androida Go w telefonach o słabszej specyfikacji.
W smartfonach z niższej półki będzie Android Go

Obowiązkowy Android

Google może wkrótce wprowadzić obowiązek instalowania Androida Go w nowych telefonach z 2 GB pamięci RAM (lub mniej). Obecnie nie jest to wymagane na urządzeniach z niższej półki. Google skończy też z obsługą Androida 11 GMS dla urządzeń z 512 MB pamięci RAM.

Z „Przewodnika konfiguracji urządzeń w wersji Android 11 Go", do którego dotarli pracownicy XDA Developers, wynika, że Android Go Edition będzie wymagany dla wszystkich nowych urządzeń uruchamianych z 2 GB pamięci RAM lub mniej począwszy od 4. kwartału 2020 r. Oznacza to, że wszystkie nowe telefony muszą mieć co najmniej 3 GB pamięci RAM, aby można było uruchomić „standardowy" system Android 11.

 

Nie dla wszystkich

Wcześniej wprowadzone telefony z 2 GB pamięci RAM i „standardowym" systemem Android nie będą wymagały konwersji do wersji Android Go Edition. W dokumencie ujawniono też, że Google planuje zakończyć obsługę GMS (Google Mobile Services) dla nowych urządzeń z 512 MB pamięci RAM.

Google nie potwierdził jeszcze tych planów. Jeśli informacje są prawdziwe i koncern zdecyduje się na takie kroki, to oficjalny komunikat pojawi się prawdopodobnie do końca bieżącego kwartału.

fot. Wikimedia


Paula Jeziorska
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Pierwszy iPhone
24 września 2020
Tym razem na pożółkłych kartkach gości pierwszy smartfon wyprodukowany przez Apple'a.


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto