A A A

W Tesli Model Y nie znajdziemy już procesorów Intela

1 grudnia 2021, 07:00
Tesla zmienia dostawcę CPU do kolejnych egzemplarzy modelu „Y".
W Tesli Model Y nie znajdziemy już procesorów Intela

Rozstanie z Intelem

Koncern Tesla przestanie korzystać z procesorów Intela w modelu „Y". Zamiast nich w systemie informacyjno-rozrywkowym pojazdu znajdziemy chipy AMD. Obecnie tak wyposażone tesle można kupić tylko w Chinach.

Na przestrzeni kilku lat koncern Elona Muska współpracował z trzema najważniejszymi producentami mikroprocesorów: Nvidią, Intelem i AMD. Najpierw w pojazdach montowano układy Nvidia SoC, później zaczęto wykorzystywać w centrach informacyjno-rozrywkowych samochodów procesory Atom Intela. Można znaleźć je w Modelu 3, Modelu X i Modelu S.

Nowsze egzemplarze tych ostatnich wyposażone są już w procesory AMD; to samo czeka również Model Y. Nie wiadomo, dlaczego Tesla zdecydowała się na współpracę z AMD, choć znana jest zależność tego producenta od dostaw półprzewodników z TSMC. Tajwańczycy nie nadążają z wytwarzaniem chipów w technologii 7 nm, a to właśnie na nich bazuje większość układów AMD.

fot. sabrinabelle – Pixabay


Piotr Bogucki
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto