A A A

W zuchwały sposób skradziono 313 iPhone'ów X

6 listopada 2017, 10:40
Złodzieje ukradli 313 sztuk iPhone'ów X, o łącznej wartości 370 tysięcy dolarów. Sposób, w jaki tego dokonano był bardzo zuchwały.
W zuchwały sposób skradziono 313 iPhone'ów X

Sytuacja miała miejsce pod jednym ze sklepów Apple w San Francisco,. Kurier firmy UPS przyjechał odebrać dostawę, a kiedy wszedł do środka dopełnić formalności, trójka zamaskowanych mężczyzn wtargnęła do załadowanej po brzegi ciężarówki i zaczęła przerzucać znajdujące się w niej smartfony do stojącego obok samochodu.

Skok mógł wydawać się bardzo łatwy, jednak najtrudniejsze dopiero przed złodziejami. Wszystkie skradzione urządzenia zostały bowiem dodane do bazy Apple i jeśli którekolwiek z nich zostanie uruchomione, firma dostanie sygnał o miejscu, w którym dany telefon się znajduje, co ułatwi policji odnalezienie sprawców. Podobnie skończy się próba sprzedania smartfonów, których numery seryjne już widnieją policyjnej bazie.

 


PC Format
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto