A A A

WD i Sandisk tworzą innowacyjny dysk SSHD

9 maja 2013, 12:39
WD i Sandisk tworzą innowacyjny dysk SSHD

Firma WD oraz SanDisk Corporation poinformowały, że obie spółki współpracują w celu wprowadzenia na rynek hybrydowych urządzeń do przechowywania danych, które połączą w sobie najlepszą w swojej klasie technologię pamięci flash od SanDisk z najlepszą technologią dysków twardych od WD.

SanDisk dostarcza urządzenie SanDisk iSSD do dysku SSHD WD Black - najcieńszej na świecie 2,5-calowej pamięci, która wykorzystuje zarówno zastrzeżoną przez WD technologię hybrydową, jak i standard SATA IO. SanDisk iSSD oferuje równowagę pomiędzy wydajnością, niskim poborem energii, kosztem zakupu i kompaktową obudową w dysku SSHD, który z kolei daje wystarczającą przestrzeń do zaspokojenia apetytu na treści cyfrowe dzisiejszych użytkowników, jak i szybkość pamięci flash, przepustowość i szybkość reakcji .

- Cieszę się, że SanDisk może współpracować z WD nad tym nowym fascynującym produktem, powiedział Kevin Conley, wiceprezes działu pamięci masowych SanDisk.

WD Black Solid State Hybrid Drives (SSHD)

WD Black SSHD wykorzystuje technologię hybrydową WD, która łączy inteligentną technologię pamięci flash firmy SanDisk z dużą pojemością dysków twardych WD. Ta rewelacyjna kombinacja znacznie poprawia pracę z komputerem, umożliwiając skorzystanie zarówno z dużej pojemność, jak i wyższej wydajności niż w przypadku tradycyjnych dysków twardych, włącznie ze zwiększeniem prędkości i szybkości uruchamiania aplikacji.

Wielkość podzespołu to kluczowy problem dla producentów komputerów, którzy chcą projektować cieńsze produkty – dyski SSHD WD Black zostały stworzone, aby stworzyć warunki do integracji z najcieńszymi na rynku notebookami. WD Black 5 mm oferują pojemność 500 GB, wykorzystując prawie 50 % mniej objętości niż obecny standard dysków twardych (wynoszący średnio 9.5mm). Niskoprofilowy dysk SSHD jest dopełnieniem małych rozmiarów iSSD firmy SanDisk, który jest zbudowany przy wykorzystaniu 19 nm procesu technologicznego – najbardziej zaawansowanego na świecie procesu produkcji półprzewodników.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto