A A A

WWDC 2019: iPadOS oraz aktualizacja iOS 13

4 czerwca 2019, 14:30
Apple oficjalnie zaprezentowało nowy system przeznaczony tylko i wyłącznie dla iPadów. Dodatkowo pojawiły się pierwsze informacje dotyczące nowej wersji iOS.
WWDC 2019: iPadOS oraz aktualizacja iOS 13

System iPadOS ma być przeznaczony tylko i wyłącznie dla tabletów z jabłkiem w logo. Użytkownicy otrzymają dostęp do odświeżonego interfejsu oraz nowego pulpitu z widżetami. Apple usprawniło także system obsługi za pomocą gestów.

Największą nowością w iPadOS jest nie tylko natywne wsparcie dla dysków przenośnych korzystających z interfejsu USB, ale także nowa aplikacja Files pozwalające na łatwiejsze zarządzanie plikami. Producent poprawił także przeglądarkę, która ma teraz przypominać wersję z desktopów.

W przeciągu najbliższych tygodni do testerów trafi pierwsza wersja beta nowego oprogramowania.

Nowości w iOS 13

Najważniejszą nowością w iOS 13 jest jego optymalizacja oraz poprawa wydajności - technologia Face ID ma rozpoznawać twarz użytkownika około 30 proc. szybciej niż w przypadku iOS 12, a samo oprogramowanie doczeka się także dedykowanego, natywnego trybu ciemnego, który obejmie cały system firmy z Cupertino. Apple wprowadzi również do swojej klawiatury możliwość pisania za pomocą przeciągnięć.

Duże zmiany czekają także opcje połączone z edytowaniem zdjęć oraz wideo - aplikacja będzie pozwalała na szybką edycję wszystkich materiałów multimedialnych, także portretów. Apple podjęło także najważniejszą decyzję na przestrzeni ostatnich 18 lat: firma zrezygnuje z iTunes na rzecz trzech innych aplikacji. Będą nimi Apple TV, Apple Podcasts oraz Apple Music - zmiany podyktowane są rozwojem desktopowego systemu operacyjnego przygotowanego na komputery osobiste, macOS Catalina.

Apple iOS 13 będzie dostępny na wszystkich smartfonach z jabłkiem w logo od modelu iPhone 6S w górę. Jeszcze w czerwcu 2019 roku będzie można skorzystać z wersji beta.


PC Format
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto