A A A

Wacom wprowadza na rynek Cintiq 24HD przeznaczony dla kreatywnych profesjonalistów

13 września 2011, 10:49
Wacom wprowadza na rynek Cintiq 24HD przeznaczony dla kreatywnych profesjonalistów

Nowy interaktywny ekran piórkowy firmy Wacom - Cintiq 24HD, przenosi pracę na kolejny poziom kontroli, komfortu i efektywności.

Nowy model firmy Wacom został wyposażony w 24-calowy (61cm, 1920 x 1200) ekran panoramiczny gwarantujący realistyczne odwzorowanie kolorów. Specjalnie zaprojektowana podstawka zapewnia jak największą ergonomię pracy, a dzięki wykorzystaniu efektu przeciwwagi, pozwala użytkownikom przystosować kąt nachylenia oraz wysokość ekranu do pozycji, w której pracują. Dodatkowo, ramka wokół ekranu została zaprojektowana w taki sposób, by zapewnić odpoczynek dłoniom i ramionom i umożliwić łatwy dostęp do pierścieni Touch Ring oraz skrótów zapisanych pod klawiszami ExpressKeys umieszczonymi po obu stronach ekranu.

Pióro Cintiq 24HD oparte jest o opatentowaną przez firmę Wacom technologię czujnika końcówki (Tip Sensor). Wykrywa ona nacisk bliski zeru (o wadze jednego grama), co pozwala rozpoznać nawet najlżejszy dotyk. Wrażenie korzystania z pióra Cintiq 24HD przypomina używanie tradycyjnych narzędzi, takich jak pędzle czy pióra. 2048 poziomy pozwalają osiągnąć efekty, dla których ogromne znaczenie mają minimalne nawet różnice w nacisku – takie jak kontrola ciężkości linii czy stopień przezroczystości tworzonej pracy. Pióro posiada również wrażliwą na nacisk gumkę i dwa boczne przyciski, które mogą być przypisane do najczęściej używanych poleceń, tak jak przy podwójnym kliknięciu prawym przyciskiem myszy.

Cintiq 24HD, w cenie EUR 2.299,90 z VAT będzie w sprzedaży w Polsce w październiku. Więcej informacji na temat ekranu Cintiq 24HD można znaleźć na stronie producenta.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto