A A A

Wchodzi polski czytnik inkBOOK Calypso

28 lipca 2020, 08:30
Firma ruszyła z przedsprzedażą.
Wchodzi polski czytnik inkBOOK Calypso

Calypso to nowy czytnik e-booków o polskim rodowodzie.

Ruszyła przedsprzedaż nowego sprzętu zaprojektowanego z myślą o fanach elektronicznych książek. Urządzenie wyposażono w 6-calowy ekran z płynną regulacją intensywności podświetlenia i barwy.

 

5 kolorów

Czytnik sprzedawany jest w wariantach: czarnym, szarym, niebieskim, czerwonym i różowym. Sprzęt waży 155 g i ma wymiary 159x114x9 mm. Dotykowy ekran wyświetlający 16 odcieni szarości wykonano w technologii papieru elektronicznego, zapewniającego jakość podobną do wydruku. Zagęszczenie pikseli to 212 ppi.

Dzięki połączeniu z internetem możemy korzystać z najpopularniejszych cyfrowych bibliotek bez konieczności podłączania dodatkowych kabli i urządzeń. Twórcy chwalą się, że ich sprzęt jako jedyny na rynku zapewnia bezpośredni dostęp do platformy Empik Go.

 

Miejsce na 10 tys. książek

Czytnik wyposażono w 16 GB pamięci, co ma pozwolić na zapisanie ok. 10 tys. książek. Aby ułatwić lekturę osobom ze słabszym wzrokiem, umożliwiono płynną regulację rozmiaru czcionki.

Calypso trafi do sprzedaży 7 sierpnia br., jego cena to 499 zł. Zamawiając go w przedsprzedaży, otrzymamy dodatkowo etui Yoga, osobno kosztujące 79 zł. Twórcy umożliwiają też wygranie rocznego abonamentu w usłudze Legimi.

fot. inkBOOK

 


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Pierwszy iPhone
24 września 2020
Tym razem na pożółkłych kartkach gości pierwszy smartfon wyprodukowany przez Apple'a.


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto