A A A

WeChat (na razie) pozostaje w USA

27 października 2020, 09:00
Sąd apelacyjny odrzucił odwołanie administracji Donalda Trumpa.
WeChat (na razie) pozostaje w USA

Przynajmniej do stycznia

Aplikacja WeChat wciąż może być rozpowszechniana w Stanach Zjednoczonych.

 

Blokada blokady

Wydane 6 sierpnia br. postanowienie prezydenta Donalda Trumpa o zakazie dokonywania transakcji z firmą Tencent, twórcą komunikatora WeChat, miało w zamyśle doprowadzić do zablokowania aplikacji w Stanach Zjednoczonych. Prezydent utrzymywał, że WeChat zbiera dane osobiste Amerykanów wraz z informacjami zastrzeżonymi i przekazuje je Komunistycznej Partii Chin.

W trzeciej dekadzie sierpnia organizacja non-profit US WeChat Users Alliance zaskarżyła decyzję Trumpa w sądzie okręgowym w San Francisco, domagają się cofnięcia zakazu współpracy z Tencentem. Pod koniec września sąd wydał orzeczenie blokujące decyzję amerykańskiej administracji. Przedstawiciele rządu odwołali się od wyroku, ale zrobili to nieskutecznie.

Dziewiąty Okręgowy Sąd Apelacyjny w San Francisco orzekł 26 października, że zniesienie blokady obowiązuje i jest ważne do stycznia 2021 roku. Sędziowie Fletcher, Berzon i Bybee stwierdzili, że wnoszący odwołanie nie wykazali konieczności niezwłocznego rozpatrzenia apelacji, więc cała sprawa zostaje przeniesiona na styczeń roku 2021.

fot. Pixabay


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto