A A A

Western Digital rozpoczął dystrybucję potężnych dysków HDD

24 grudnia 2019, 08:25
Dyski o pojemnościach 20 TB i 18 TB są już wysyłane do pierwszych chętnych.
Western Digital rozpoczął dystrybucję potężnych dysków HDD

W czerwcu br. firma Western Digital zapowiedziała serię dysków twardych o dużej pojemności. Wysyłka miała rozpocząć się dopiero w 2020 roku, jednak wszystko wskazuje na to, że 3,5-calowe dyski talerzowe WD Ultrastar DC HC650 o pojemności 20 TB i WD Ultrastar DC HC550 o pojemności 18 TB są rozsyłane do pierwszych zainteresowanych już teraz.

Jest to rekordowa ilość przestrzeni na rynku dysków HDD. Większy dysk Western Digital wykonano za pomocą technologii magnetycznego zapisu danych SMR (Shingled Magnetic Recording), która polega na nakładaniu ścieżki magnetycznej na uprzednio zapisaną, co umożliwia uzyskanie większej gęstości zapisu (ale przy nieco wolniejszych prędkościach). Do stworzenia mniejszego dysku użyto technologii CMR (Conventional Magnetic Recording).

Na razie wysyłane są sample dysków. Większe nakłady będą dystrybuowane zgodnie z zapowiedziami – w 2020 roku.

fot. Western Digital


Paula Jeziorska
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościWrażliwy Bluetooth
21 lutego 2020
Błędy w mikroczipach zagrażają wielu urządzeniom medycznym, łącznie z rozrusznikami serca – twierdzą naukowcy z uniwersytetu w Singapurze.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto