A A A

Western Digital zamyka linię produkcyjną HDD

24 lipca 2018, 09:00
Western Digital postanowił zamknąć fabrykę, która była odpowiedzialna za tworzenie nośników HDD. Czy to oznacza początek końca napędu HDD?
Western Digital zamyka linię produkcyjną HDD

Marka została zmuszona do zamknięcia swojej najstarszej fabryki, która do tej pory zajmowała się produkcją nośników HDD. Okazuje się, iż użytkownicy nie są zainteresowani starszą technologią - w związku z tym WD podjęło decyzję o tym, aby zamknąć jedną ze swoich lokalizacji. Dwie pozostałe, duże fabryki zlokalizowane w Tajlandii póki co będą działać dalej.

Brak zainteresowania konsumentów dyskami HDD wynika między innymi z tego, iż ceny, które trzeba zapłacić za dyski SSD cały czas spadają, a rynek zalewany jest również pamięciami typu flash.

Dyski HDD nie odejdą jednak tak szybko do lamusa. To rozwiązanie, które dalej wykorzystywane jest w profesjonalnych centrach danych oraz dużych korporacjach.

Na rynku masowym widać jednak, iż producentów czekają spore przetasowania oraz konieczność dostosowania się do nowych wymagań klientów.

Zdjęcie główne pochodzi ze źródła: ©123RF/PICSEL


PC Format
Tagi: WD, HDD
Ocena:
Oceń:
Komentarze (2)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
ptrick
ptrick
25 lipca 2018, 11:25
Ale WD nie zamknęło całkowicie linii produkcyjnej HDD i nie prędko zamknie, tak samo jak reszta producentów. Zgadnij dlaczego.
avatar
~Anonim
25 lipca 2018, 09:55
Witam! Pewnie zaraz kolejne fabryki (m.in. "Samsung" i "Segate") zamkną linię produkcyjną dysków HDD. W końcu przyszłość należy do SSD :jezor: . Nawet ja w tym roku planuję wymienić swój HDD (a właściwie SHDD) na SSD. Trzeba iść z postępem i unowocześnić trochę peceta. Zwłaszcza, że system lubi mi się na obecnym dysku czasem prawie ze 2 minuty uruchamiać. P.S. Tak nawiasem... Czytałem podobny news kilka dni temu na "Instalki.pl".
Najnowsze aktualności

Sąd blokuje blokadę
21 września 2020
Komunikator WeChat nadal może być używany w Stanach Zjednoczonych.


Tylko dla pełnoletnich
21 września 2020
Grupa aktywistów wzywa koncerny Google i Facebook, aby nie emitowały reklam przeznaczonych dla dzieci.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto