A A A

WhatsApp Pay ruszy na całym świecie

3 lutego 2020, 07:30
System płatności realizowanych za pośrednictwem komunikatora WhatsApp zostanie wdrożony globalnie.
WhatsApp Pay ruszy na całym świecie

Usługa WhatsApp Pay zostanie w ciągu sześciu miesięcy uruchomiona na całym świecie – zapowiedział Mark Zuckerberg podczas konferencji z inwestorami.

WhatsApp Pay łączy funkcje komunikatora internetowego i systemu płatniczego. Facebook testuje taką usługę w Indiach już od roku; korzysta z niej prawie milion użytkowników. Eksperyment rozpoczęto w Azji, ponieważ właśnie tam WhatsApp cieszy się dużą popularnością.

WhatsApp Pay pozwala połączyć kartę płatniczą lub bieżący rachunek bankowy z komunikatorem i dokonywać zarówno płatności lokalnych, jak i internetowych. Obsługiwana jest także funkcja bezpośredniego przesyłania środków między kontami użytkowników. Taki system płatności zyskał dużą popularność w Indiach ze względu na prostotę i łatwość obsługi.

Harmonogram globalnego wdrożenia WhatsApp Pay przewiduje najpierw udostępnienie usługi w całych Indiach (we współpracy z UPI – krajowym operatorem płatności bankowych), a następnie uruchomienie systemu w pozostałych częściach świata.

fot. Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto