A A A

WhatsApp bezpieczniejszy od Messengera?

15 kwietnia 2018, 10:00
Tak wynika z zapisu, który pojawił się na oficjalnej stronie komunikatora. Według niego wszystkie dane użytkowników są w pełni bezpieczne.
WhatsApp bezpieczniejszy od Messengera?

Znajdujący się w dziale FAQ zapis pojawił się niedawno i można przypuszczać, że jest odpowiedzią na ostatnie wydarzenia w okół Facebooka, który jest przecież właścicielem popularnego komunikatora. W przeciwieństwie do Messegera, wszystkie wiadomości wysyłanie za pomocą WhatsAppa są szyfrowane, a specjalne algorytmy nie sprawdzają każdego załącznika.

Przypomnijmy, że niedawno założyciel WhatsAppa, Brian Acton, oficjalnie ogłosił, że usuwa swoje konto z Facebooka i wszystkim poradził to samo. Swoją decyzję usprawiedliwił lekceważeniem przez niebieski portal społecznościowy sprzeciwu użytkowników, którzy masowo zaczęli protestować i usuwać swoje konta z powodu olbrzymiego wycieku danych.

Zdjęcie główne pochodzi ze źródła: ©123RF/PICSEL


PC Format
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Potrzebujesz dziennika? No to notuj
7 sierpnia 2020
Moleskine, firma znana z produkcji notesów, przygotowała internetowy dziennik, który łączy wiele innych przydatnych funkcji.


Snapchat zachęca do głosowania
7 sierpnia 2020
Znana aplikacja, która do tej pory służyła głównie rozrywce, teraz chce zachęcić młodych Amerykanów do głosowania w nadchodzących...

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto