A A A

WhatsApp bezpieczniejszy od Messengera?

15 kwietnia 2018, 10:00
Tak wynika z zapisu, który pojawił się na oficjalnej stronie komunikatora. Według niego wszystkie dane użytkowników są w pełni bezpieczne.
WhatsApp bezpieczniejszy od Messengera?

Znajdujący się w dziale FAQ zapis pojawił się niedawno i można przypuszczać, że jest odpowiedzią na ostatnie wydarzenia w okół Facebooka, który jest przecież właścicielem popularnego komunikatora. W przeciwieństwie do Messegera, wszystkie wiadomości wysyłanie za pomocą WhatsAppa są szyfrowane, a specjalne algorytmy nie sprawdzają każdego załącznika.

Przypomnijmy, że niedawno założyciel WhatsAppa, Brian Acton, oficjalnie ogłosił, że usuwa swoje konto z Facebooka i wszystkim poradził to samo. Swoją decyzję usprawiedliwił lekceważeniem przez niebieski portal społecznościowy sprzeciwu użytkowników, którzy masowo zaczęli protestować i usuwać swoje konta z powodu olbrzymiego wycieku danych.

Zdjęcie główne pochodzi ze źródła: ©123RF/PICSEL


PC Format
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Orange wprowadza kartę e-SIM
15 grudnia 2018
Orange Polska wprowadził eSIM czyli elektroniczną wersję karty SIM dla urządzeń mobilnych. Na początek będzie można ją zainstalować na...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto