A A A

WhatsApp bezpieczniejszy od Messengera?

15 kwietnia 2018, 10:00
Tak wynika z zapisu, który pojawił się na oficjalnej stronie komunikatora. Według niego wszystkie dane użytkowników są w pełni bezpieczne.
WhatsApp bezpieczniejszy od Messengera?

Znajdujący się w dziale FAQ zapis pojawił się niedawno i można przypuszczać, że jest odpowiedzią na ostatnie wydarzenia w okół Facebooka, który jest przecież właścicielem popularnego komunikatora. W przeciwieństwie do Messegera, wszystkie wiadomości wysyłanie za pomocą WhatsAppa są szyfrowane, a specjalne algorytmy nie sprawdzają każdego załącznika.

Przypomnijmy, że niedawno założyciel WhatsAppa, Brian Acton, oficjalnie ogłosił, że usuwa swoje konto z Facebooka i wszystkim poradził to samo. Swoją decyzję usprawiedliwił lekceważeniem przez niebieski portal społecznościowy sprzeciwu użytkowników, którzy masowo zaczęli protestować i usuwać swoje konta z powodu olbrzymiego wycieku danych.

Zdjęcie główne pochodzi ze źródła: ©123RF/PICSEL


PC Format
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościOryginalna podkładka Natec Retro
23 kwietnia 2018
Natec postanowił ułatwić życie wielu użytkownikom komputerów, wprowadzając do sprzedaży podkładkę „Natec Retro - W niedzielę...

AREZ – nowa marka kart graficznych
23 kwietnia 2018
Firma ASUS zaprezentowała nową markę, pod którą oferowane będą karty graficzne ASUS Radeon RX. Karty graficzne AREZ, z nazwą inspirowaną...
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto