A A A

WhatsApp pozwoli wysyłać zdjęcia wyższej jakości

11 lipca 2021, 10:40
Użytkownicy komunikatora będą mogli wybrać poziom kompresji obrazu.
WhatsApp pozwoli wysyłać zdjęcia wyższej jakości

Jakość do wyboru

Gdy chce się wysłać przez WhatsAppa nieskompresowane zdjęcie, trzeba obecnie załączyć je jako dokument. Jak sugerują przecieki, operator usługi zamierza ułatwić użytkownikom przesyłanie fotografii wysokiej jakości, wprowadzając wybór poziomu kompresji. Ujawnione Przez portal WABetainfoi zrzuty ekranowe prezentują trzy możliwości: „Auto (rekomendowany)", „Najlepsza jakość" i „Oszczędzanie danych".

Tryb automatyczny oznacza, że WhatsApp sam zdecyduje o tym, jaki poziom kompresji będzie najwłaściwszy. „Najlepsza jakość" ograniczy kompresowanie pliku (choć nie wiadomo, czy oznacza to jej całkowity brak), zaś po uaktywniewniu „Oszczędzania danych" zdjęcie zostanie maksymalnie skompresowane – tak, by było ono jak „najlżejsze".

 

Plany WhatsAppa

Funkcja nie jest jeszcze dostępna (nawet w najnowszej wersji beta komunikatora) i nie wiadomo, kiedy pojawi się oficjalnie. Być może zostanie wprowadzona równocześnie z inną zmianą w WhatsAppie – przesyłaniem plików wideo lepszej jakości. Na razie klipy mogą mieć objętość najwyżej 16 MB – jak wynika z przecieków, zespół odpowiedzialny za komunikator rozważa zwiększenie tego limitu.

fot. Pixabay


Paweł Bartoszewski
Tagi: WhatsApp
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto