A A A

WhatsApp testuje nową funkcję – znikające wiadomości

8 października 2019, 12:45
Zdjęcia czy teksty wyświetlane odbiorcy jedynie przez określony czas to opcja znana z wielu komunikatorów. Być może wkrótce pojawi się w aplikacji WhatsApp.
WhatsApp testuje nową funkcję – znikające wiadomości

Wiadomości, które ulegają „samozniszczeniu” po określonym czasie, możemy wysyłać m.in. na Instagramie i Telegramie. W wersji beta najnowszej aplikacji WhatsApp również pojawiła się możliwość wysyłania takich automatycznie znikających treści - widoczna dla niektórych użytkowników. O zmianach testowanych przez WhatsApp donosi portal WABetaInfo.

Serwis podaje, że termin wprowadzenia udoskonaleń nie jest jeszcze znany. Tymczasem wybrani użytkownicy komunikatora mogą zadecydować, czy wysłane przez nich wiadomości będą znikały po 5 sekundach, czy po godzinie. Twórcy WhatsAppa starają się dbać o zapewnienie prywatności korzystającej z niego społeczności. Podniesieniu bezpieczeństwa użytkowników mają sprzyjać szyfrowanie wiadomości oraz wprowadzony niedawno wydłużony czas usuwania wysłanych już treści. Samoznikające wiadomości to kolejne tego typu udogodnienie, które najprawdopodobniej będzie można stosować zarówno w czatach grupowych, jak i w prywatnych konwersacjach.

fot. Webster2703/Pixabay

 


Paula Jeziorska
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Tor się odwołuje
25 stycznia 2022
Przedstawiciele projektu Tor odwołają się od decyzji blokującej dostęp do sieci.Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto