A A A

WhatsApp z funkcją sprawdzania informacji

24 marca 2020, 12:45
Twórcy WhatsAppa pracują nad zaimplementowaniem nowej, ciekawej opcji w komunikatorze.
WhatsApp z funkcją sprawdzania informacji

WhatsApp pracuje nad bardzo interesującą funkcją, która pozwoli zweryfikować otrzymywane wiadomości. Mechanizm jej działania ma być bardzo prosty.

Twórcy komunikatora zauważyli, że często użytkownicy przekazują sobie za pośrednictwem wiadomości ciekawe informacje o bieżących wydarzeniach na świecie (nie zawsze w formie linku), na których temat wiele treści znajduje się już w internecie. Algorytm ma rozpoznawać informacje, które w danym momencie często przewijają się w wiadomościach różnych użytkowników, i dopasowywać je do tematycznych artykułów w sieci. Następnie ma sam generować odnośniki.

Funkcja znajduje się dopiero w fazie testów i nie wiadomo, czy trafi ostatecznie do pełnej wersji programu. Mogli z niej już jednak skorzystać testerzy. Z pewnością opcja taka byłaby przydatna teraz, kiedy mamy zalewu wielu, niekoniecznie sprawdzonych informacji na temat koronawirusa.

WhatsApp jest zresztą kolejną – po TikToku – platfomą, na której oficjalne konto dotyczące epidemii założyła organizacja WHO.

fot. WhatsApp


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto