A A A

WhatsApp zaczął kampanię informacyjną w sprawie nowego regulaminu

1 lutego 2021, 15:15
Firma próbuje przekonać użytkowników do pozostania przy komunikatorze.
WhatsApp zaczął kampanię informacyjną w sprawie nowego regulaminu

Widzicie? Nie będzie tak źle

Zmiana w polityce prywatności WhatsAppa wzbudziła wiele kontrowersji wśród użytkowników. Nowy regulamin zakłada, że firma może przechowywać gromadzone od użytkownika dane razem z tymi zbieranymi przez Facebooka i wykorzystywać je do celów marketingowych również w pozostałych serwisach. To zostało odebrane przez użytkowników jako atak na prywatność.

Niezadowolenie i masowy odpływ odbiorców sprawił, że firma zdecydowała się odroczyć wymóg zaakceptowania regulaminu do 8 maja. Jednocześnie zapowiedziała też kampanię promocyjną, mającą wyjaśnić użytkownikom, że jeśli chodzi o ochronę prywatności, nic im nie grozi.

 

Spam informacyjny

Teraz deklarację tę kierownictwo firmy wciela w życie. Część użytkowników pochwaliła się w internecie otrzymaniem tzw. wiadomości statusowych, przypominających działaniem znane z Instagrama Stories. Firma przekazuje komunikaty podkreślające, że nowy regulamin nie zmienia tego, że prywatność użytkownika stanowi priorytet, a wiadomości wciąż pozostaną całkowicie zaszyfrowane.

Kampania ma obejmować stopniowo kolejne państwa. Pierwsze na liście są Indie, skąd pochodzi najwięcej użytkowników komunikatora. Pytanie tylko, jaki będzie efekt takich działań. Władze Facebooka muszą liczyć się z tym, że wielu użytkowników odbierze komunikaty jako zwyczajny spam – co nie jest raczej najlepszym sposobem na ich udobruchanie.

fot. Pixabay


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
watson2020
4 lutego 2021, 10:49
[url=https://stickmanhook.io]Stickman Hook[/url] is an interesting game for you to relax. Instead of playing on Android or IOS smartphone, you can completely play this game on PC through our website.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto