A A A

WhatsApp planuje wprowadzić kody QR

25 maja 2020, 11:30
Twórcy aplikacji pracują nad uproszczeniem wymiany kontaktów.
WhatsApp planuje wprowadzić kody QR

Już niedługo do nawiązania kontaktu wystarczy specjalny kod.

Twórcy WhatsAppa pracują nad funkcją, która ma ułatwić użytkownikom szybsze nawiązywanie kontaktu. Mowa o specjalnych kodach QR, podobnych do tych wykorzystywanych przez Snapchata, a dawniej również Messengera.

 

Na razie beta

O nowej funkcji użytkownicy dowiedzieli się dzięki nowym wersjom beta aplikacji na iOS-a i Androida. Wystarczy zeskanować kod, by podzielić się kontaktem z innym użytkownikiem bez konieczności podawania numeru telefonu. Kod QR generowany jest z poziomu menu ustawień aplikacji, a jego zeskanowanie powoduje pojawienie się na ekranie okna tworzenia kontaktu.

Aby zapewnić użytkownikom bezpieczeństwo, kody będzie można w każdej chwili zrestartować, a zaproszenie wycofać. Dodatkowo wymagana będzie autoryzacja. Ponadto kod QR nie będzie umożliwiał użytkownikowi wydobycia z niego danych kontaktowych. Ma to zabezpieczyć użytkowników przed upublicznieniem ich danych np. w internecie.

fot. Facebook


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Discord nie tylko dla graczy
3 lipca 2020
Aplikacja rozpoczyna rebranding, który ma poszerzyć grono odbiorców, przede wszystkim spoza kręgu graczy.

Policja odszyfrowała przestępców
3 lipca 2020
Europejskie służby użyły złośliwego oprogramowania, by rozpracować bandytów. W Wielkiej Brytanii aresztowano prawie 750 osób.


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto