A A A

WHO pracuje nad oficjalną aplikacją o koronawirusie

27 marca 2020, 13:40
Wstępna wersja programu ma zadebiutować już 30 marca br.
WHO pracuje nad oficjalną aplikacją o koronawirusie

WHO podejmuje kolejne kroki w celu walki z dezinformacją, jaka szerzy się w związku z trwającą pandemią koronawirusa. Organizacja działa już na TikToku i Facebooku, a teraz ogłosiła powstanie oficjalnej aplikacji WHO MyHealth dla iOS-a i Androida. Będzie można uzyskać do niej dostęp także z poziomu przeglądarki.

Program zostanie podzielony na kilka sekcji. Znajdziemy w nim przede wszystkim bazę oficjalnych danych o epidemii, takich jak mapa zarejestrowanych przypadków oraz związane z chorobą ogłoszenia i alerty. Użytkownik otrzyma także porady dotyczące profilaktyki i postępowania w przypadku wystąpienia niepokojących objawów. Planowane jest również zamieszczanie informacji dotyczących zasad postępowania podczas niezbędnych podróży.

Nie wiadomo jeszcze, jak będzie wyglądała kwestia wersji językowych. Aplikacja pojawi się na iOS-ie i Androidzie już 30 marca br., tyle że we wczesnej wersji. Za jej stworzenie odpowiada grupa programistów działających w ramach wolontariatu nazwanego WHO Covid App Collective.

fot. WHO


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Nowa technika izolowania głosów
15 lipca 2020
Podczas międzynarodowej konferencji na temat uczenia maszynowego badacze z Facebooka zaprezentowali metodę oddzielania nawet 5 głosów osób...Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto