A A A

Wi-Fi 6E

7 stycznia 2020, 08:00
Wi-Fi Alliance wprowadza nowe oznaczenie dla urządzeń pracujących w paśmie 6 GHz.
Wi-Fi 6E

Organizacja Wi-Fi Alliance przedstawiła nowe oznaczenie dla urządzeń bezprzewodowych zgodnych ze standardem 802.11ax (Wi-Fi 6), które mogą pracować z częstotliwością 6 GHz. Miałyby one nosić symbol „Wi-Fi 6E".

Technologia Wi-Fi 6 bazuje obecnie na pasmach 2,4 GHz oraz 5 GHz. W październiku 2018 roku amerykańska Federalna Komisja Łączności (FCC) zaproponowała udostępnienie dodatkowego zakresu częstotliwości do nielicencjonowanego wykorzystania. Uwolnione pasmo miałoby szerokość 1200 MHz (od 5,925 do 7,125 GHz) i właśnie w nim działałyby urządzenia Wi-Fi 6E. Nad otwarciem tego samego pasma pracują instytucje regulacyjne w Europie, Azji, Australii i Afryce.

Wi-Fi Alliance oczekuje, że nowa część widma stanie się wkrótce dostępna na całym świecie. Jest to istotne, ponieważ wykorzystywane obecnie zakresy 2,4 oraz 5 GHz stają się coraz bardziej zatłoczone i nie zdołają obsłużyć wszystkich urządzeń, które pojawią się wraz z upowszechnieniem internetu rzeczy (IoT). W przypadku otwarcia kolejnego pasma częstotliwości można byłoby skorzystać z dodatkowych 14 kanałów o szerokości 80 MHz i 7 o szerokości 160 MHz do zastosowań takich jak strumieniowanie wideo wysokiej rozdzielczości.

fot. Wi-Fi Alliance


Adam Wiśniewski
Tagi: WiFi
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Hakerzy zaatakowali media
31 lipca 2020
Od co najmniej 3 lat hakerzy włamują się do portali informacyjnych. Na celownik wzięli też media w Polsce.Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto