A A A

Wideorejestrator RC500S - co dwie kamery, to nie jedna

15 czerwca 2017, 10:00
Producent wideorejestratorów DOD właśnie wprowadził na polski rynek nowe modele swoich produktów. Wśród nich wyróżnia się RC500S.
Wideorejestrator RC500S - co dwie kamery, to nie jedna

Model RC500S składa się z dwóch kamer rejestrujących obraz w jakości Full HD. W połączeniu z szerokim kątem widzenia (145o i 140o ) wideorejestratory pozwalają na uchwycenie wszystkiego, co dzieje się zarówno z przodu, jak i tyłu auta. W ten sposób kierowca zabezpiecza się nie tylko w razie zderzenia z innym samochodem, ale również nie musi martwić się, że przy cofaniu nie zauważy np. wbiegającego pod auto dziecka.

Nowy, lepszy sensor

Kamerę DOD wyposażono w nowy sensor SONY STARVIS CMOS. Producent zapewnia, że wspomniany podzespół jest jeszcze czulszy niż ten stosowany w innych wideorejestratorach i daje możliwość ustawienia maksymalnego ISO do 12800. Dzięki temu urządzenie nagrywa obraz w wysokiej jakości nie tylko przy dobrym oświetleniu, ale przede wszystkim, gdy warunku świetlne nie są najlepsze.

Nocny marek

To jednak nie jedyny wyróżnik, który ma sprawić, że RC500S rejestruje obraz tak samo dobrze za dnia, jak i w nocy. Do tego dochodzi bowiem technologia WDR i przesłona f/1.6, a także system optyki złożony z sześciu soczewek. Co więcej, w zestawie znajdują się nakładane filtry polaryzacyjne, redukujące odbłyski od szyby i prześwietlenia, oraz pogłębiające intensywność barw.

Emocje na telefonie

Dzięki darmowej aplikacji użytkownik może łączyć się z kamerą za pośrednictwem telefonu komórkowego. W ten sposób po zgraniu nagranego filmu z RC500S na urządzenie mobilne, kierowca będzie mógł w każdej chwili odtworzyć zapis z jazdy.

Ostrożna jazda

RC500S posiada też kilka funkcji, które mogą zainteresować kierowców. W trybie parkowania wideorejestrator włącza się, gdy wykryje ruch w pobliżu zaparkowanego samochodu, chroniąc go tym samym przed chuliganami. Kamera poinformuje również kierowcę w sytuacji, gdy kierowane przez niego auto będzie zbliżać się do fotoradaru.

Wiarygodny świadek

Przede wszystkim jednak wideorejestrator DOD nadal stanowi zabezpieczenie przed fałszywymi oskarżeniami, w razie nieszczęśliwego wypadku. Choć domyślnie urządzenie nagrywa w trybie pętli, w przypadku zderzenia kamera zatrzymuje rejestrowanie obrazu. Kierowca nie musi się więc martwić o nadpisanie ważnego fragmentu filmu. Zresztą użytkownik w każdej chwili może wybrać dany urywek i zachować go na stałe.

Gotowy do drogi

Kamera uruchamia się wraz z odpaleniem silnika samochodu, a wyłącza, gdy ten zgaśnie. Dodatkowo RC500S współpracuje z kartami Micro SD 128 GB. Taka pojemność pozwala na 18 godzin nagrywania non-stop.

Wideorejestrator RC500S kosztuje około 1600 zł.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Nowa klawiatura od Cooler Mastera
22 listopada 2017
Nowa klawiatura mechaniczna MasterKeys MK750 w założeniu ma być najbardziej zaawansowanym mechanikiem od Cooler Mastera. Producent wprowadził...Szerokopasmowa telewizja Ultra HD
22 listopada 2017
Firmy LG U+ i Huawei z sukcesem zakończyły przedrynkowe testy pierwszej telewizji umożliwiającej przesyłanie sygnału telewizyjnego w...
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto