A A A

Więcej o Windows 10X

14 lutego 2020, 08:20
Microsoft publikuje serię filmów z konferencji poświęconej nowemu systemowi operacyjnemu.
Więcej o Windows 10X

We wtorek, 11 lutego, odbyła się wirtualna konferencja Microsoft Developer Day poświęcona systemowi Windows 10X, projektowanemu z myślą o urządzeniach wyposażonych w podwójny ekran (takich jak Surface Neo i Duo).

Obecnie firma zamieściła w sieci 11 filmów relacjonujących wydarzenie. Najkrótszy z nich trwa niewiele więcej niż 10 minut, a najdłuższy – nieco ponad godzinę. Omówiono w nich zasady projektowania aplikacji dla urządzeń z dwoma ekranami, emulator systemu, korzystanie z pakietu SDK, używanie wieloplatformowych narzędzi programistycznych itp.

W czasie konferencji pokazano także smartfon Surface Duo; ponieważ urządzenie jest wciąż prototypem, kilka razy odmówiło działania. Microsoft wprowadził związku z tym poprawki w materiale wideo, wcale się z tym zresztą nie kryjąc (film jest opatrzony komentarzem „Some demonstrations updated post-event"). W serwisie Twitter dostępna jest jednak oryginalna wersja prezentacji – można w niej zobaczyć, jak Surface Duo przestaje reagować na gesty wykonywane przez wiceprezesa koncernu Kevina Gallo.

fot. Microsoft


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Tor się odwołuje
25 stycznia 2022
Przedstawiciele projektu Tor odwołają się od decyzji blokującej dostęp do sieci.Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto