A A A

Więcej o Windows 10X

14 lutego 2020, 08:20
Microsoft publikuje serię filmów z konferencji poświęconej nowemu systemowi operacyjnemu.
Więcej o Windows 10X

We wtorek, 11 lutego, odbyła się wirtualna konferencja Microsoft Developer Day poświęcona systemowi Windows 10X, projektowanemu z myślą o urządzeniach wyposażonych w podwójny ekran (takich jak Surface Neo i Duo).

Obecnie firma zamieściła w sieci 11 filmów relacjonujących wydarzenie. Najkrótszy z nich trwa niewiele więcej niż 10 minut, a najdłuższy – nieco ponad godzinę. Omówiono w nich zasady projektowania aplikacji dla urządzeń z dwoma ekranami, emulator systemu, korzystanie z pakietu SDK, używanie wieloplatformowych narzędzi programistycznych itp.

W czasie konferencji pokazano także smartfon Surface Duo; ponieważ urządzenie jest wciąż prototypem, kilka razy odmówiło działania. Microsoft wprowadził związku z tym poprawki w materiale wideo, wcale się z tym zresztą nie kryjąc (film jest opatrzony komentarzem „Some demonstrations updated post-event"). W serwisie Twitter dostępna jest jednak oryginalna wersja prezentacji – można w niej zobaczyć, jak Surface Duo przestaje reagować na gesty wykonywane przez wiceprezesa koncernu Kevina Gallo.

fot. Microsoft


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto