A A A

Wielka fala włamań na YouTube'a

24 września 2019, 15:05
Nieznani sprawcy przeprowadzili masowy atak na konta youtuberów. Szczególnie interesują ich twórcy związani z motoryzacją.
Wielka fala włamań na YouTube'a

Kilka dni temu pojawiły się pierwsze doniesienia o kradzieży kont youtuberów, szczególnie tych zajmujących się materiałami dotyczącymi tuningu aut i publikujących recenzje pojazdów. Przejęto konta należące między innymi do najpopularniejszych twórców, takich jak Built, Troy Sowers, PURE Function czy Musafir. Całe zdarzenie ma być zorganizowaną akcją – wszystkie włamania łączy bowiem identyczna metoda działania.

Użytkownicy dostają fałszywe e-maile z linkami do stron podszywających się pod stronę logowania Google'a. Po przejęciu konta hakerzy zmieniają dane logowania, a następnie zmieniają właściciela kanału oraz link do niego. Przez to użytkownicy mają wrażenie, że kanał został skasowany. Po ostatnich czystkach w serwisie mogą nabrać przekonania, że po prostu naruszyli regulamin.

Tymczasem przestępcy wystawiają kanał na sprzedaż; te bardziej popularne dają sporo subskrypcji potencjalnemu nabywcy. Google na razie nie komentuje sprawy. Wielu zhakowanych użytkowników nie odzyskało jeszcze dostępu do swoich kont.

fot. YouTube

 


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościW to mi graj
21 listopada 2019
NZXT prezentuje swój pierwszy zestaw audio dla graczy.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto