A A A

Wielki powrót telefonów BlackBerry?

21 sierpnia 2020, 13:10
Startup OnwardMobility planuje w przyszłym roku premierę nowego telefonu BlackBerry 5G.
Wielki powrót telefonów BlackBerry?

To nie koniec Jeżyny

Telefony BlackBerry wydawały się już przeszłością. Na początku 2016 r. firma podjęła decyzję o zaprzestaniu produkcji kolejnych urządzeń. Przekazała jednak licencję na smartfony tej marki firmie TCL. Wyprodukowała ona trzy modele z fizycznymi klawiaturami: KeyOne, KeyOne 2, KeyOne 2LE oraz dotykowy model Motion. Ostatni wytworzony przez nich telefon trafił do użytkowników w 2018 r. Umowa z TLC wygasa jednak 31 sierpnia br. Nie oznacza to, wbrew obawom, koniec smartfonów spod znaku jeżyny.

 

BlackBerry na dwóch kontynentach

Nowy BlackBerry trafi do użytkowników z Ameryki Północnej i Europy już w pierwszej połowie 2021 r. Ogłosił to w tym tygodniu główny właściciel marki. Premiera smartfona jest możliwa dzięki umowie zawartej z kolejną firmą. Tym razem telefony z logotypem jeżyny będzie produkował startup OnwardMobility. Smartfony będą miały rozpoznawalny znak marki, czyli fizyczną klawiaturę. Mają obsługiwać sieć 5G oraz charakteryzować się eleganckim wyglądem oraz bardzo wysokim poziomem bezpieczeństwa.

fot. OnwardMobility

 


Dominika Gorgosz
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Rusza Apple One
30 października 2020
Koncern Apple rozpoczyna sprzedaż subskrypcji na pakiet gier, usług muzycznych, telewizyjnych i chmurowych.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto