A A A

Wielki sukces Wikipedii

27 grudnia 2010, 09:51
Wielki sukces Wikipedii

Wikipedia jest obecnie jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek w internecie. W trakcie korzystania z zasobów serwisu nie trudno zauważyć, że różni się on od innych stron całkowitym brakiem reklam. Ze względu na niekomercyjny charakter założyciele Wikipedii muszą pokrywać koszty jej funkcjonowania z dobrowolnych datków przekazywanych przez użytkowników. Ile udało im się uzbierać?

Na stronach otwartej encyklopedii pojawił się jakiś czas temu apel jej założyciela – Jimmy’ego Walesa – o udzielenia wsparcia. Stwierdził on w nim, że koszty utrzymania serwisu w latach 2010-2011 wyniosą w sumie ponad 20 milionów dolarów. Wales chciałby, aby użytkownicy wsparli go kwotą 16 milionów dolarów. Najnowsze bannery zamieszczone na stronach Wikipedii informują, że fundacji udało się zebrać już 13,1 miliona dolarów, co jest niewątpliwie ogromnym sukcesem. Wynik ten jest jeszcze bardziej imponujący, gdy porównamy go z zeszłorocznymi 8 milionami.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościPrzenośny dysk SSD TRANSCEND ESD250C
19 grudnia 2018
Firma Transcend prezentuje nowy przenośny dysk SSD ESD250C. Dedykowany jest przede wszystkim urządzeniom PC, jednak mogą z niego korzystać...

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto