A A A

Wielkie zmiany w Gmailu

16 lipca 2020, 14:45
Gmail chce być narzędziem wspierającym produktywność.
Wielkie zmiany w Gmailu

Integracja

Google planuje zintegrować więcej swoich usług służących do zwiększenia wydajności pracy. Wszystkie te elementy mają być zespolone z korzystaniem z Gmaila. Cały proces powinien nastąpić jeszcze w tym roku. Zmiany mają objąć zarówno urządzenia mobilne, jak i komputery stacjonarne.

Zgodnie z informacjami, które wyciekły w związku z nadchodzącą prezentacją Google Cloud Next, firma planuje rozwinąć czat. Pojawią się dwie zakładki: jedna o nazwie „Czat", do komunikacji jeden na jeden, drugą o nazwie „Pokoje", do rozmów grupowych. Dojdzie też edycja Dokumentów Google bezpośrednio z wiadomości e-mail, nie trzeba więc będzie opuszczać skrzynki odbiorczej, aby dokonać szybkiej edycji.

 

Produktywność

Gmail w porównaniu z programem pocztowym Outlook zawsze był produktem bardziej skoncentrowanym na poczcie e-mail. Na tej usłudze się skupiał i za nią był ceniony.

Google postanowił jednak iść z duchem czasu i w związku ze wzmożoną liczbą osób pracujących zdalnie zmienił profil Gmaila. Do programu pocztowego dodano zakładki Tasks i Keep, do tego doszła wspomniana pełnowymiarowa integracja z Dokumentami Google.

Połączenie e-maila z G Suit na urządzeniach mobilnych w powiązaniu z dodaniem czatów może pomóc w rozwoju tego produktu, który – choć interesujący – nie spotkał się z tak dużym zainteresowaniem jak jego odpowiednik w Meet lub konkurenci w Slack czy Teams.

G Suit wchodzi do Gmaila

Google planuje również wprowadzić więcej ulepszeń do Google Meet: gesty, funkcję pytań i odpowiedzi, zastępowanie tła zbliżeniem, rozmycie tła i wiele innych.

 

Zmiany w czatowaniu

Dla rozmów prowadzonych przez Gmaila na czatach grupowych wprowadzono kontrolki, które powstrzymują wyrzucanych uczestników od ponownego wejścia na spotkanie. Z kolei „blokady bezpieczeństwa" pozwolą gospodarzom kontrolować, kto może udostępniać pliki podczas spotkania.

Ponadto Google rozszerza ochronę Gmaila przed phishingiem w czasie rzeczywistym – teraz obejmie ona też czat osobisty. Zmiany będą wprowadzane w ciągu najbliższych kilku tygodni.

fot. Gmail


Paula Jeziorska
Tagi: google, Gmail
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościPierwszy iPhone
24 września 2020
Tym razem na pożółkłych kartkach gości pierwszy smartfon wyprodukowany przez Apple'a.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto