A A A

Wikipedia ma nową licencję

22 maja 2009, 12:56
W dniach 12 kwietnia - 3 maja czynni autorzy Wikipedii mogli głosować nad zmianą licencji dla darmowej encyklopedii. Chodziło o zmianę używanej licencji z GNU Free Documentation License na Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 License. Wczoraj wieczorem ogłoszono wyniki.
Wikipedia ma nową licencję

Licencje Creative Commons pozwalają twórcom zachować własne prawa i jednocześnie dzielić się swoją twórczością z innymi. Nie są zastrzeżone wszystkie prawa, a tylko niektóre. Więcej o nowej licencji można przeczytać na stronie Creative Commons Polska, samo hasło wyjaśnione jest także na stronach Wikipedii. W wielkim głosowaniu wzięło udział ponad 17 000 autorów Wikipedii, 75,8 procent było za zmianą sposobu licencjonowania, 10,5 procent opowiedziało się przeciw, a 13,7 procent wstrzymało się od głosu. Teraz decyzję musi jeszcze zatwierdzić Wikimedia Foundation. Jednak jest to już tylko formalność, ponieważ głosowanie i zmiana to był pomysł fundacji. Co daje nowa licencja? Warto poczytać, w skrócie można wyjaśnić, że ułatwia wykorzystanie zasobów Wikipedii.

Źródło: Wikipedia


Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto