A A A

Wikipedia zebrała 6 mln

5 stycznia 2009, 10:53
Fundacja Wikimedia, która jest właścicielem największej i najpopularniejszej encyklopedii internetowej Wikipedii, uzbierała pieniądze w kwocie przekraczającej 6 milionów dolarów, potrzebne na dalsze działanie organizacji i rozwój projektu.
Wikipedia zebrała 6 mln

Dzięki wsparciu ponad 125 tysięcy użytkowników z całego świata i pomocy sponsorów Fundacja będzie mogła się dalej rozwijać. Zgromadzone pieniądze (4 miliony dolarów od internautów i 2 miliony dolarów z innych źródeł) zostaną przeznaczone na opłaty za serwery, personel liczący zaledwie 23 pracowników oraz ciągły rozwój i ulepszanie oprogramowania open source wykorzystywanego we wszystkich projektach Wikimedia. Darowizny pozwolą również na organizację spotkań promujących projekty Wikimedia, takich jak Wikipedia Academy, gdzie można się dowiedzieć, w jaki sposób korzystać z Wikipedii i edytować ją, oraz na wsparcie wolontariatu. Założyciel wielojęzycznej encyklopedii Wikipedia Jimmy Wales zachęca do dalszej pomocy i kolejnych wpłat na konto fundacji, zapewniając, że dodatkowe pieniądze umieszczane będą na funduszu rezerwowym, który zostanie wykorzystany na pokrycie kosztów w przyszłym roku podatkowym. Dzięki uzbieraniu wymaganej kwoty (6 milionów dolarów) encyklopedia zachowa swój charakter – bezpłatny dostęp do wiedzy bez reklam.

Źródło: Wikimedia


Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto