A A A

Wikipedia została zaatakowana

9 września 2019, 11:05
W nocy z piątku na sobotę (6/7 września br.) został przeprowadzony globalny atak DDoS na serwery Wikipedii.
Wikipedia została zaatakowana

Użytkownicy w wielu państwach dopiero dzisiaj mogą znów korzystać z popularnej encyklopedii. Atak trwał kilka godzin i polegał na wysłaniu do serwera ogromnej liczby zapytań, przekraczającej jego możliwości. W przypadku serwera w Amsterdamie obciążenie wynosiło nawet 3 GB/s.

Wciąż trwają próby namierzenia sprawców ataku. Jego skutki udało się jednak zminimalizować dzięki stworzonym przez Fundację Wikimedia (Wikimedia Foundation) systemom do monitorowania ryzyka. Gdyby nie szybkie wykrycie ataku i reakcja zespołu inżynierów, mogło dojść nawet do utraty danych. Wikipedia potępiła sprawców w oficjalnym oświadczeniu:„Ataki polegające na usunięciu danych zagrażają podstawowym prawom wszystkich ludzi, które traktują o swobodnym dostępie do informacji i ich udostępniania" - napisali przedstawiciele organizacji. Wielu użytkowników serwisu podeszło do tematu z humorem i opublikowało na Twitterze zdjęcia swoich encyklopedii w wersji papierowej, by wesprzeć w ten sposób Wikipedię.

fot. Wikipedia


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościGorsze dni Mozilli
17 stycznia 2020
Korporacja Mozilla zwalnia 70 pracowników ze względu na kurczące się wpływy od sponsorów.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto