A A A

Winamp - legendarny program powróci?

4 stycznia 2016, 10:30
Winamp, kultowy program do odtwarzania muzyki, powróci na rynek. W listopadzie 2013 roku oficjalnie zaprzestano jego dalszego rozwoju, ale wszystko wskazuje na to, że legendarna marka powróci.
Winamp - legendarny program powróci?

Marka Winamp została zakupiona przez koncern Vivendi, jeden z największych konglomeratów medialnych na świecie. Dzisiaj wiemy, że Vivendi planuje wskrzesić legendę Plotki głoszą, że planowany jest konkurent dla Spotify oraz innych usług strumieniowania muzyki. Skorzystanie z marki Winamp w tym przypadku nie byłoby złym pomysłem.

Twórcy Winampa, firma Nullsoft, została w 2002 roku kupiona przez amerykańskiego giganta AOL. Wtedy taki zakup wydawał się rozsądny - rok wcześniej pojawił się iPod oraz iTunes. Muzyka wchodziła w erę cyfrowej dystrybucji. To właśnie te zmiany sprawiły jednak, że Winamp nie wytrzymał próby czasu oraz konkurencji ze strony nie tylko iTunes, ale także serwisów strumieniowo przesyłających muzykę oraz serwisów wideo.

Jeśli ktoś pragnie przypomnieć sobie, jak wyglądał Winamp - zapraszamy tutaj

 


PC Format
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Hakerzy zaatakowali media
31 lipca 2020
Od co najmniej 3 lat hakerzy włamują się do portali informacyjnych. Na celownik wzięli też media w Polsce.Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto