A A A

Winamp kupiony przez agregator Radionomy

2 stycznia 2014, 10:17
Winamp kupiony przez agregator Radionomy

Winamp, kultowy odtwarzacz muzyczny, który od 21 grudnia oficjalnie przestał być wspierany przez swoich twórców, znalazł nowego właściciela - czytamy w serwisie Techchrunch.

Plotki mówiły o akwizycji ze strony Microsoftu, ale stanęło na Radionomy. Jest to agregator muzyczny, który skupia wokół siebie internetowe stacje radiowe stacje. Jego siedziba znajduje się w Brukseli. Wraz z Winampem, Radionomy miał kupić od AOL - wcześniejszego właściciela odtwarzacza - także Shoutcast, który w swojej bibliotece ma ponad 50 tys. stacji online.

Zmiana właściciela została zauważona przez Bryona Stouta i Carstena Knoblocha - oni jako pierwsi donieśli, że Winamp zmienił serwer. Z należącego do AOL na Radionomy. Techchrunch (co ciekawe - także własność AOL) potwierdził tę informację z drugiego źródła.

Ciekawe zatem, jak dalej potoczą się losy Winampa? Czy będzie wspierany przez fanów? ZobaczymyTagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto