A A A

Windows 7 - koniec edycji pudełkowej

9 grudnia 2013, 11:36
Windows  7 - koniec edycji pudełkowej
Zaskakujący (częściowo) krok Microsoftu - bez jakiegokolwiek rozgłosu, zakończono detaliczną sprzedaż systemu operacyjnego Windows 7. System można teraz kupić tylko w zestawie z komputerem.

Zakończenie sprzedaży Windowsa 7 nastąpiło 30 października. Kolejnym krokiem Microsoftu ma być zakończenie sprzedaży komputerów z preinstalowanym Windowsem 7, co ma nastąpić za rok - 30 października 2014.

Działania te są zgodne z obowiązującą od 2010 roku polityką, według której firma z Redmond zaprzestaje sprzedaży starego systemu operacyjnego rok po wprowadzeniu jego następcy. Dystrybucja urządzeń z zainstalowanym systemem ma się każdorazowo kończyć po dwóch latach.

Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (7)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
krzysiek.1980
krzysiek.1980
9 grudnia 2013, 20:21
ptrick napisał(a): Być może masz rację, chociaż wydawało mi się. że FF OS też był na PC'ty, ale może po prostu się pomyliłem. Sprawdziłem to i Firefox OS jest system mobilnym, być może były próby przeportowania go na PC tak jak Androida i dlatego i stąd Twoja pomyłka ;)
ptrick
ptrick
9 grudnia 2013, 18:32
Być może masz rację, chociaż wydawało mi się. że FF OS też był na PC'ty, ale może po prostu się pomyliłem.
krzysiek.1980
krzysiek.1980
9 grudnia 2013, 18:30
ptrick napisał(a): Jest jeszcze FF OS i bodajże coś od googla, jeśli dobrze pamiętam. Chrome OS się to nazywa, a Chromebooki nie są wcale takie drogie w porównaniu do laptopów z Windowsem - sam myślę, żeby sobie takiego sprawić. Firefox OS to system mobilny, a my mówimy o systemach desktopowych.
ptrick
ptrick
9 grudnia 2013, 17:44
Jest jeszcze FF OS i bodajże coś od googla, jeśli dobrze pamiętam.
krzysiek.1980
krzysiek.1980
9 grudnia 2013, 17:35
Są jeszcze w sklepach komputery z Windows 7 dostępne normalnie poza wyprzedażami zapasów magazynowych lub hurtowymi zamówieniami dla na przykład firm? Jak przeglądałem kilka gazetek to wszystkie komputery miały preinstalowane Ósemki...
~Anonim napisał(a): Witam! Czyli - można powiedzieć, kolejny krok zmuszający użytkowników do zakupu "Windows 8"?:oczy: Gdzie Ty widzisz zmuszanie? Jak nie chcesz Ósemki to przecież nikt nie stoi nad Tobą z pistoletem i nie każe jej kupować tylko masz do wyboru inne systemy choćby Mac OSX czy całą rodzinę Linuksów...
ptrick
ptrick
9 grudnia 2013, 16:54
Nikt ich do tego nie zmusza, są jeszcze inne systemy.
avatar
~Anonim
9 grudnia 2013, 15:45
Witam! Czyli - można powiedzieć, kolejny krok zmuszający użytkowników do zakupu "Windows 8"?:oczy:
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto