A A A

Windows 10 - odkryta luka to furtka do kasowania plików?

26 października 2018, 07:30
Ekspert o nazwie SandboxEscaper (nazwa jego konta w serwisie Twitter), osoba odpowiedzialna za namierzenie niektórych z błędów w systemie Windows 10, odkrył lukę umożliwiającą kasowanie plików.
Windows 10 - odkryta luka to furtka do kasowania plików?

Na czym polega błąd? Całość jest związana z Microsoft Data Sharing umożliwiającym wymianę danych pomiędzy aplikacjami. W skrócie: cyberprzestępca może wykorzystać cyfrową dziurę do usunięcia lub zmodyfikowania plików, które normalnie wymagają uprawnień administratora.

Microsoft powinien załatać lukę w następny wtorek albo dopiero 6 listopada.

Windows 10 - szczególnie po dużej, jesiennej aktualizacji - nie ma szczęścia. Po planowej modyfikacji systemu pojawiły się m.in. problemy e sterownikami oraz wyświetlaniem szczegółów procesów bezpośrednio w Menedżerze Zadań. Innym użytkownikom zwyczajnie znikały pliki, które wcześniej zostały zsynchronizowane z OneDrive.

 

 


PC Format
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Nowy trojan w sklepach online
7 grudnia 2021
Złośliwe oprogramowanie NiginRAT ukrywa się jako legalny proces nginx na serwerach platform handlu elektronicznego.Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto