A A A

Windows 10 Creators Update

28 października 2016, 13:30
Creators Update to nazwa dużego i darmowego uaktualnienia dla systemu Windows 10. Oto co wprowadza.
Windows 10 Creators Update

Dość specyficzna nazwa uaktualnienia (Creators Update) nie wzięła się z niczego. Microsoft skupił się tym razem głównie na funkcjach graficznych, modelowaniu 3D, współpracy z goglami VR i drukarkami 3D. Celem firmy było stworzenie możliwie najprostszego oprogramowania, które pozwalałoby nawet zupełnie niewtajemniczonym tworzyć proste trójwymiarowe obiekty, a także przemieniać obrazy 2D w 3D.

"Windows 10 Creators umożliwi modelowanie w 3D każdemu z nas" - powiedział Terry Myerson z Microsoftu na prezentacji w Nowym Yorku.

Jednym z narzędzi ma być nowy Paint, który został gruntownie zmodyfikowany, a także aplikacja mobilna 3D Capture, która może w łatwy sposób skanować obiekty i przesyłać je do komputera w formie grafiki 3D. System będzie również kompatybilny w szerokim zakresie z goglami VR.

Oprócz funkcji graficznych, przygotowano także coś dla graczy. Platforma Beam pozwoli na łatwe podglądanie rozgrywki innych graczy, a także udostępnianie podglądu swojej, a Xbox Arena umożliwi na tworzenie turniejów online.

Udoskonalenia doczekały się także funkcje społecznościowe - funkcja My People pozwoli na umieszczenie ikonki ze zdjęciem znajomego na dolnym pasku i łatwy kontakt z nim za pomocą usługi Outlook i Skype'a.

Aktualizacja będzie darmowa i trafi na pierwsze urządzenia wiosną 2017 roku.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto