A A A

Windows 10 Creators Update - zmiana polityka aktualizacji

12 stycznia 2017, 09:10
Windows 10 Creators Update, potężna aktualizacja dla systemu Windows 10, która ma trafić na nasze komputery w w marcu, będzie zawierała kilka interesujących nowości.
Windows 10 Creators Update - zmiana polityka aktualizacji

Po pierwsze, użytkownik będzie mógł w ustawieniach wyłączyć automatyczne aktualizowanie sterowników. Oprócz tego, aktualizację samego systemu będzie można odkładać, ale maksymalnie o 35 dni. Po upływie tego okresu, Windows wymusi uaktualnienie.

Dodatkowo modyfikacji ulegnie polityki aktualizacji sterowników, która była dotychczas utrapieniem użytkowników okienek. System automatycznie aktualizował sterowniki, co prowadziło często to instalacji wadliwego oprogramowania, a co za tym idzie nieprawidłowego działania niektórych funkcji i programów.

 

 

 


PC Format
Ocena:
Oceń:
Komentarze (3)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
~Anonim
16 stycznia 2017, 08:49
Krążą plotki, że wersja "Home" jednak może nie dostać funkcji odroczenia aktualizacji :oczy: . A myślałem, że ta funkcja będzie głównie dla wersji "Home" ponieważ wersje wyższe (np. "Professional") ma ponoć możliwość odroczenia aktualizacji bodaj o 30 dni. Zresztą... Cóż będziemy gdybać. Pożyjemy - zobaczymy, jak to będzie, jak wyjdzie aktualizacja ;) .
avatar
h0uek
15 stycznia 2017, 21:41
Przecież już teraz możesz sobie skutecznie odłożyć na kiedy chcesz instalowanie aktualizacji poprzez manipulację z poziomu Services (Usługi) w Windows. Względnie możesz to zrobić za pomocą skryptów i Harmonogramu Zadań. 45 min. literatury, 10 min. dłubania i spokój na najbliższe miesiące w porywach do "na stałe". Pozdrawiam
avatar
~Anonim
12 stycznia 2017, 09:34
Witam! Już nie mogę się doczekać aktualizacji "Creators Update". Też czekam na funkcję odroczenia instalowania aktualizacji. Podobno też ma wrócić aero, ale nie w takim stylu, jak w "Viście" czy "Windows 7" :oczy: . Najbardziej jednak będzie mi brakowało klasycznego "Panelu sterowania".
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto